۳۱ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۰

رئیس کمیته صنعت مجلس: فروش ۳۰ شرکت ایران خودرو نیاز به مجوز دارد

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه ایران خودرو براساس قانون تجارت ممنوعیتی برای واگذاری سهام خود در بخش های مختلف ندارد، گفت: البته فروش اموال مازاد باید با تأیید اعضاء مجمع و هیأت مدیره شرکت برسد و البته شاید به مصلحت نباشد.

ایران خودروبه گزارش عیارآنلاین مهرداد بذرپاش رئیس کمیته صنعت مجلس در گفت‌وگو با تسنیم، فروش سهام برخی از شرکت‌های خودروساز را یکی از راهکارهای تأمین نقدینگی برای این شرکت‌ها دانست و اظهار داشت: اساساً تأمین نقدینگی شرکت های خودروساز از راه‌های مختلفی از جمله تسهیلات بانکی و فروش اموال مازاد صورت می‌گیرد.

فروش اموال مازاد شرکت‌های خودروساز باید با تأیید اعضاء مجمع و هیأت مدیره شرکت برسد، ایران خودرو براساس قانون تجارت ممنوعیتی برای واگذاری سهام خود در بخش های مختلف ندارد. در نگاه کلی فروش اموال مازاد شرکت با هیچ ممنوعیت قانونی همراه نیست، اما باید دید از نظر هیأت مدیره این شرکت ها اعمال واگذاری‌ها به مصلحت شرکت هست یا خیر.

به نظر می رسد در شرایط کنونی خودروسازان باید برای برون رفت از وضعیت فعلی از فعالیت های غیرضروری عملیاتی ممانعت و تمام تلاش خود را بر فعالیت های عملیاتی که همان تولید خودرو است متمرکز نمایند.

مدیران شرکت ایران‌خودرو در روزهای آغازین دولت یازدهم سهام ۳۰ شرکت خودروساز،  قطعه‌ساز و بازرگانی زیرمجموعه این گروه بزرگ صنعتی را جهت فروش به مزایده گذاشته‌اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: