۳۰ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۹

شورای عالی فضای مجازی در صدد ورود به حوزه اجرایی نیست

برخی گمان می‌کنند شورای عالی فضای مجازی درصدد ورود به مباحث اجرایی است. به هیچ عنوان چنین نیست و حدود اختیارات این شورا طبق قانون است و موضوعاتی که از آن خارج می‌شود، چکیده فعالیت‌های کارشناسی شده در کمیسیون‌های ذی‌ربط آن است؛

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید شهریاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: از اولویت‌های اصلی وزیر ارتباطات تبعیت از مقام معظم رهبری است که این بسیار ارزشمند است.
شورای عالی فضای مجازی طبق فرمایش مقام معظم رهبری شکل گرفته و دارای جایگاه والایی است و با توجه به اینکه اولویت اصلی آقای واعظی تبعیت از ایشان است، ما هم به عنوان مسئولی در این حوزه کمک می‌کنیم تا هم شورا و هم وزارتخانه تأیید و تثبیت شود.
برخی گمان می‌کنند شورای عالی فضای مجازی درصدد ورود به مباحث اجرایی است. به هیچ عنوان چنین نیست و حدود اختیارات این شورا طبق قانون است و موضوعاتی که از آن خارج می‌شود، چکیده فعالیت‌های کارشناسی شده در کمیسیون‌های ذی‌ربط آن است؛ در بسیاری از بخش‌ها حدود اختیارات مشخص کرده که در این موضوع شورا باید ورود کند و در مابقی مباحث وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که این به معنای تداخل در کار هم نیست.
توسعه فیبرنوری با هدف بسط شبکه ملی اطلاعات باید بالاترین دغدغه وزارت ارتباطات باشد چرا که این شبکه توسعه چشم‌گیری را در بخش‌های اقتصادی و علمی در کشور به وجود می‌آورد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: