اعتبار ۲.۴ میلیون مسکن مهر تامین شد/توقف پرداخت تسهیلات نداریم

متقاضیانی که هنوز به مرحله فروش اقساطی نرسیده‌اند هیچ نگرانی در این رابطه نداشته باشند، چراکه هم‌اکنون یک میلیون و ۵۷۶ هزار واحد مرحله پیش‌قرارداد مسکن مهر قرار دارند و تسهیلات این تعداد از محل خط اعتباری مسکن مهر تامین شده است.

مسکن مهربه گزارش عیار آنلاین به نقل از تسنیم، قدرت‌الله شریفی صبح امروز در نشست خبری به ارائه عملکرد بانک مسکن در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن مهر، پرداخت و گفت: بر اساس مصوبه دولت تعهدات بانک مسکن در خصوص تسهیلات مسکن مهر ۵۰ هزار میلیارد تومان است و از این مبلغ ابلاغیه ۴۸ هزار میلیارد تومان را از بانک مرکزی داریم.
۲ هزار میلیارد تومان مابقی نیز در شورای پول و اعتبار مطرح است که به‌زودی اعلام می‌شود، ۴۸ هزار میلیارد تومان برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر شهری است که از ابتدای آغاز طرح مهر تاکنون ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه‌های این طرح پرداخت شده است.تاکنون حدود ۴۷۷ هزار میلیارد ریال قرارداد امضا شده است، از محل خط اعتباری مسکن مهر ۸۲۴ هزار واحد به مبلغ ۱۴۸ هزار میلیارد ریال فروش اقساطی شده و متقاضیان دفترچه اقساط خود را دریافت کرده‌اند.
مدیرعامل بانک مسکن در پاسخ به پرسشی درباره تکلیف متقاضیانی که قرارداد پیش‌فروش مسکن مهر را امضا کرده‌اند و هنوز به مرحله فروش اقساطی نرسیده‌اند، چیست، گفت: متقاضیانی که هنوز به مرحله فروش اقساطی نرسیده‌اند هیچ نگرانی در این رابطه نداشته باشند، چراکه هم‌اکنون یک میلیون و ۵۷۶ هزار واحد مرحله پیش‌قرارداد مسکن مهر قرار دارند و تسهیلات این تعداد از محل خط اعتباری مسکن مهر تامین شده است.
مدیر عامل بانک مسکن همچنین در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر میزان معوقه بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر، گفت:‌از همان روز اول یک سری معوقه ایجاد شد که البته رقم پائین و حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال است. این مسئله نیز به این دلیل روی می‌دهد که بسیاری از متقاضیان اقساط خود را در سررسیدهای دو یا چهار تایی پرداخت می‌کنند. مشکلی برای بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر نداریم.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص ابلاغ نامه به شعب بانک مسکن درباره عدم پرداخت تسهیلات مسکن مهر، اظهار کرد: به شعب بانک نامه زدیم که بیش از سقف ۵۰ هزار میلیارد تومانی اعتبارت مسکن مهر پرونده جدید را پذیرش نکنند نه این‌که پرداخت تسهیلات را قطع کنند.
مدیر عامل بانک مسکن همچنین در پاسخ به پرسشی در رابطه که ۲۰ ساله شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر شامل چه کسانی می‌شود، گفت: افزایش ۵ ساله بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر شامل حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار متقاضی می‌شود که در دوران مشارکت (پیش قرارداد آنها امضا شده است) قرار دارند، البته برای متقاضیانی هم که در حال پرداخت اقساط هستند نیز در حال تدارک راهکارهایی هستیم.
شریفی در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر گفت:‌ این مصوبه دولت برای ۳۰۰ هزار واحد مسکونی است که برای اجرا به شعب بانک مسکن ابلاغ شده است.
با افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر برای پروژه های استان البرز، پردیس و پرند اعتبارات مسکن مهر از سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان عبور نخواهد کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: