۲۹ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۳

قمصری دوباره متولی فروش نفت ایران شد

با پیشنهاد بیژن زنگنه وزیر نفت، بار دیگر سید محسن قمصری به عنوان مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد. قمصری سال گذشته و پس از اجرایی شدن تحریم خرید نفت ایران توسط اتحادیه اروپا از این سمت برکنار شد.

قمصریبه گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، با پیشنهاد بیژن زنگنه وزیر نفت، احمد قلعه بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با صدور حکمی بار دیگر سید محسن قمصری را به عنوان مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد.

قمصری سال گذشته و پس از اجرایی شدن تحریم خرید نفت ایران توسط اتحادیه اروپا از این سمت برکنار شد. وی در طول مدت شش ماه که اتحادیه اروپا از اعلام تا اجرای تحریم خرید نفت ایران فرصت قرار داده بود، همواره یکی از مخالفان انجام اقدام متقابل از سوی ایران بود و معتقد بود که نباید با این اقدامات تنش‌ها را افزایش داد. هرچند وی معتقد بود که اتحادیه اروپا تحریم را عملیاتی نخواهد کرد. موارد متعددی اتفاق افتاد که رسانه‌ها خبر از قطع صادرات نفت به کشورهای اروپایی همچون یونان، اسپانیا و … می‌دادند اما بلافاصله قمصری آنها را تکذیب می‌کرد. (گزارشی از اقدامات متقابل ایران در مقابل تحریم خرید نفت از سوی اتحادیه اروپا)

حال وی دوباره به سمت قبلی خویش بازگشته که حاکی از ادامه رویکرد سابق در فروش نفت و سیگنالی مشخص برای مشتریان نفت ایران است. چرا که  اداره بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران مرجع شناخته شده و رسمی برای بازار جهانی نفت محسوب می‌شود.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: