۲۷ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۷

گمانه‌زنی‌ درباره تغییرات وزارت صنعت و تجارت

یک مقام آگاه در مورد گمانه‌زنی‌های مرتبط با تغییر معاونان وزارت صنعت گفت: احتمال تغییر معاونان صنعت، معدن و رئیس سازمان گسترش کم است ولی احتمالاً تغییرات زیادی در زمینه معاونان بخش بازرگانی و معاونت برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت.

به گزارش عیارآنلاین یک مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس در مورد گمانه‌زنی‌های مطرح در مورد تغییر و تحول معاونان صنعتی و معدنی وزارت صنعت گفت: آقای صالحی نیا معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت، فردی است که سالها در بدنه وزارت صنعت حضور داشته و احتمال تغییر وی کم است.

وی ادامه داد: آقای وجیه اله جعفری معاون معدنی و همچنین شافعی رئیس سازمان گسترش نیز از مدیران قدیمی وزارت صنایع سابق هستند که احتمالاً در پست‌های خود باقی خواهند ماند.

وی در مورد مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن نیز گفت: به دلیل تغییرات مکرر در مدیریت این سازمان و نیاز آن به تجدید مدیریت احتمال تغییر وی وجود دارد.

این مقام آگاه با بیان اینکه رئیس سازمان استاندارد نیز از کارشناسان قدیمی این سازمان است، احتمال تغییر وی را ضعیف دانست و در عین حال گفت: انتصاب رئیس سازمان استاندارد تا حد زیادی از اختیارات وزیر صنعت خارج شده ولی با این حال، به نظر نمی‌رسد تغییری در این بخش اتفاق بیفتد.

وی از احتمال تغییر مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و همچنین مدیر عامل شرکت دخانیات و معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت خبر داد. احتمال تغییر معاونان بازرگانی در وزارت صنعت زیاد است ولی تغییر معاونان صنعتی چندان اتفاق نخواهد افتاد. معاونان شرکت‌های بازرگانی داخلی، بازرگانی خارجی و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و همچنین سازمان توسعه تجارت به احتمال زیاد تغییر خواهند کرد ولی به نظر می‌رسد این تغییرات یک‌باره و در روزهای آتی اتفاق نیفتد.

با توجه به اینکه مسئولیت این معاونان با معیشت و اقتصاد مردم مرتبط است، احتمالاً به طور سریع تغییری در این بخش اتفاق نیفتد تا با هماهنگی، امور مربوط به معیشت مردم بررسی و اداره شود.

به گفته این مقام آگاه، تغییرات در معاونان و مدیران وزارت صنعت به صورت ناگهانی صورت نخواهد گرفت و مدیران جدید به صورت اتوبوسی به وزارت صنعت وارد نخواهند شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: