۲۷ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۳

۲۰هزار مسکن مهر پرند آماده افتتاح

به گزارش عیار آنلاین حبیب‌الله چاغروندی، مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به در دست ساخت بودن ۹۵ هزار واحد مسکن مهر در این شهر، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در فازهای ۱۰ هزار واحدی، پروژه‌های مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده است، در این راستا در خردادماه ۱۰ هزار […]

مسکن مهربه گزارش عیار آنلاین حبیب‌الله چاغروندی، مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به در دست ساخت بودن ۹۵ هزار واحد مسکن مهر در این شهر، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در فازهای ۱۰ هزار واحدی، پروژه‌های مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده است، در این راستا در خردادماه ۱۰ هزار واحد به متقاضیان واگذار شد و به وزارت راه و شهرسازی اعلام کردیم که ۲۰ هزار واحد آماده افتتاح است.
بر اساس برنامه قرار بود ۱۰ هزار واحد فاز ۳ (تیرماه) و ۱۰ هزار واحد فاز ۴ (مرداد) با حضور مسئولان دولت دهم به بهره‌برداری رسمی برسد، اما این اتفاق روی نداد تا بدون افتتاح بخشی از این پروژه‌ها به متقاضیان واگذار شود.
۲۱ هزار واحد قبلا به‌صورت رسمی به بهره‌برداری رسیده است، کار ۲۰ هزار واحد دیگر نیز به اتمام رسیده و متقاضایان پس از دریافت دفترچه اقساط در آنها ساکن می‌شوند. پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال و حداکثر بهار سال آینده همه پروژه‌ها به پایان خواهد رسید.
زمان افتتاح ۴۴ هزار واحد باقیمانده به عملکرد پیمانکاران بستگی دارد، در حال حاضر حدود ۲۰۰ پیمانکار در پروژه‌های مسکن مهر پرند فعالیت می‌کنند، با توجه به این‌که پروژه برخی از پیمانکاران به دلایلی متوقف می‌شود، از این رو نمی‌توانیم تاریخ دقیقی را برای افتتاح واحدهای باقیمانده اعلام کنیم، اما به‌طور قطع ساخت مسکن مهر پرند تا پایان خرداد سال آینده به اتمام می‌رسد.
اختلاف قیمتی با پیمانکاران نداریم
مدیر عامل شرکت عمران پردیس در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات مربوط به اختلاف قیمت مد نظر پیمانکاران برطرف شد، گفت: سال گذشته بر اساس دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی مبلغی به هزینه ساخت مسکن مهر افزوده شد و به غیر از این مبلغی اضافه نشده است.
با پیمانکاران مشکلی نداریم، البته پیمانکارانی که عقب‌تر هستند و پروژه‌های آنها در مرحله اسکلت قرار دارد ممکن است از نظر قیمتی تا حدودی با مشکل مواجه شوند.
آب، برق و گاز واحدها در حال انجام است، سرعت ساخت مسکن بیشتر از ایجاد زیرساخت‌های مربوط به آب، فاضلاب، برق و گاز است، از این رو ساخت بسیاری از واحدهای مسکونی در حال حاضر به پایان رسیده است، اما به دلیل نبود خدمات زیربنایی قابل واگذاری به متقاضیان نیستند.
سرعت ساخت با سرعت خدمات رسانی همخوانی ندارد، به‌طور معمول واحدهایی که ساخته می‌شود مدتی بدون خدمات می‌مانند تا زمانیکه خدمات‌رسانی به آنها انجام شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند در پاسخ به این پرسش که چند واحد تکمیل شده بدون خدمات زیربنایی در پرند وجود دارد، گفت: تعداد زیادی از این واحدها داریم که به دلیل نبود آب و گاز مجبوریم اجرای بخشی از امورات را به تاخیر بیاندازیم. طبقه همکف بسیاری از بلوک‌ها را نمی‌توانیم به دلیل انشعابات آب و گاز آماده کنیم و مجبوریم در این نقطعه ساخت و ساز را نگه داریم.
چاغروندی با بیان این‌که آمار این مسئله را باید استحصال کنم، گفت:‌ همیشه این‌گونه بوده و سیکل خدمات‌رسانی به پروژه‌های مسکن مهر پرند متاسفانه معیوب است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: