۲۴ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۵

نماینده مردم پل دختر: نعمت‌زاده توان جسمی اداره وزارتخانه را ندارد

در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ۶ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مخالفت و موافقت با برنامه‌ها و سوابق وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت سخنرانی کردند.

نعمت زادهبه گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، علی کائیدی نماینده مردم پل‌دختر در مجلس در جلسه علنی نوبت عصر در مخالفت با رای اعتماد به محمدرضا نعمت‌زاده وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: با مدیریت رهبر معظم انقلاب، حماسه سیاسی در کشور شکل گرفت. ولی به دنبال آن باید حماسه اقتصادی شکل بگیرد. چرا که حماسه اقتصادی تکمیل‌کننده حماسه سیاسی است و اگر ما نتوانیم مردم را امیدوارم کنیم و کار ما منجر به حماسه اقتصادی نشود، کار ما ابتر است.

امروز هزاران جوان بیکار و دختران دم‌بخت منتظر نتیجه جلسات ما هستند، لذا امیدواریم با شعار تدبیر و امید آقای روحانی مردم را امیدوار کنیم.

نماینده مردم پلدختر ادامه داد: بنده با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت مخالفت دارم، اما از خیلی از دوستان دیگر نیز گله دارم که چرا الفاظی که در شأن ملت نیست به کار می‌برند. مثلا می‌گویند که به فلان وزیر پیشنهادی باید سرم وصل کنیم که این موارد نباید در ادبیات ما مجلسیان باشد، چرا که همه ما برادر هستیم و مردم به ما اعتماد کرده‌اند که برای آنها کار کنیم.

با وجود اینکه بیش از ۳۰ سال از دوران وزارت آقای نعمت‌زاده می‌گذرد اما او بازهم برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگشته است. آقای نعمت‌زاده نسبت به این انقلاب خدمات زیادی داشته، اما در دنیا افرادی مانند مهندس نعمت‌زاده باید در اتاق‌های فکر بنشینند. صنعت، معدن و تجارت ‌آزمایشگاهی نیست که بنشینیم و در آنجا آزمایش انجام دهیم. بلکه نیاز به کار اجرایی دارد.

آقای نعمت‌زاده خودش اذعان دارد که باید پای همه پروژه‌ها برود، اما سوال این است که آیا توان این کار را دارد؟ بنده مسئله سیاسی با آقای نعمت‌زاده ندارم چرا که فرد پاکدستی است، اما باید در راس مشاورین وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بگیرد و امروز این وزارتخانه ۳ وزارتخانه است، نه آن وزارتخانه سال ۶۸ تا ۷۶.

با توجه به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد تهاجم تحریم‌ها است، بنده معتقدم آقای نعمت‌زاده از نظر جسمی در دهه هشتم عمر خود توانایی انجام این کار را ندارد و باید در اتاق فکر این وزارتخانه باشد.

کائیدی خطاب به وزیر پیشنهادی صنعت گفت: آقای نعمت‌زاده در برنامه‌های شما برنامه‌ای برای رفع مشکل خودرو وجود ندارد و در جایی گفته‌اید خودرو سازی در کشور انحصاری نیست، در حالی که امروز این امر در اختیار دو غول بزرگ خودروساز است. سوال این است که اگر ساخت خودرو در اختیار این دو شرکت باشد، بازهم افزایش قیمت پیدا می‌کند؟ نظرتان را به طور صریح درباره وضعیت خودرو بگویید. امروز خودرو به وسیله لوکس تبدیل شده و دسترسی به پراید یک آرزوست.

ما با دولت‌ها نسیه معامله نمی‌کنیم و باید به ما قول دهید که در این دوره مسئله بیکاری و اشتغال را حل می‌کنید، ما می‌خواهیم آقای نعمت‌زاده با اهالی صنایع پیمان ببندد که به استان‌ها توجه ویژه خواهد کرد.

نماینده مردم پلدختر در پایان خطاب به نعمت‌زاده گفت:‌ صنعت در دوره شما در استان اصفهان و برخی دیگر استان‌ها له شد و شما توجهی نکردید، امیدواریم دولت تدبیر و امید با حمایت مجلس و ریل‌گذاری درست صنعت کشور را به سرمنزل مقصود برسد و آقای نعمت‌زاده به استان‌های محروم رسیدگی کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: