۲۴ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۰۰

تورم مسکن در دوره وزارت آخوندی چقدر بود؟/سه برابر شدن قیمت مسکن از ۷۲ تا ۷۶

متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران این رقم در بهار ۱۳۷۲، ۵۲ هزار تومان و در بهار ۱۳۷۶ ، ۱۵۸ هزار تومان بوده است که تورم آن در این دوره برابر با ۲۰۳ درصد بوده و قیمت‌ها بیش از سه برابر شده بود.

آخوندیآخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در جلسه روز گذشته مجلس در واکنش به آمار ارایه شده توسط نوباوه نماینده تهران مبنی بر افزایش بیش از  ۳۰۰ درصدی شاخص قیمت های مسکن در زمان وزرات ایشان، با اعتراض به این آمار گفت:”من نمی‌دانم این آمار از کجا آمده است؟!”

اما به راستی میزان تورم در دوره آخوندی چقدر بوده است؟

براساس گزارش منتشر شده توسط مرکز ملی آمار ایران در خرداد ماه سال جاری که به بررسی قیمت مسکن در دو دهه اخیر پرداخته است، متوسط قیمت یک مترمربع زمین، ساختمان کلنگی در شهر تهران در بهار سال ۱۳۷۲ در هرمترمربع ۴۹ هزار تومان و در بهار سال ۱۳۷۶، ۱۲۸ هزار تومان بوده است. به عبارت دیگر در بخش زمین ساختمان کلنگی در طول ۴ سال وزارت آخوندی تورم برابر با ۱۶۱ درصد بوده و قیمت‌ها نزدیک به ۲و نیم برابر شده است.

همچنین بر مبنای همین گزارش متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران این رقم در بهار ۱۳۷۲، ۵۲ هزار تومان و در بهار ۱۳۷۶ ، ۱۵۸ هزار تومان بوده است که تورم آن در این دوره برابر با ۲۰۳ درصد بوده و قیمت‌ها بیش از سه برابر شده بود.

جدول قیمت‌ها را در تصاویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

قیمت مسکن قیمت مسکن قیمت مسکن

چهره‌ها:

۳ دیدگاه

  1. حسيني :

    تجربه و احصل آن پيشنهاد و راهكار مناسب نشان دهنده كارآمدي فرد منتخب است . آيا هم اكنون چنين نشانه اي براي چند نفر از كانديدا هاي كابينه دولت يازدهم محزر گرديده است ؟ در زمان فعلي كشور دچار مشكلات است پس نياز دارد تا با يك راهكار سريع و مفيد و موثر مشكل حل شود ، پس از آن است كه ، بايد به سراغ ايجاد بستر و نظامي رفت تا مشكل دوبار بروز نكند بنابراين براي تسريع در حل مشكلات نياز به كساني داريم كه با ارائه ايده هاي عملي و مناسب شرايط شايسته اي را بوجود آورند نه اينكه با سعي و خطا كارنامه اي براي ارائه به دوره بعدي خود فراهم آورند (آنهم شايد و اگر كه …) هميشه انتخاب درست نتايج درست را به دنبال داشته است . و دست آخر اينكه ، بايد در انتخابمون يادمون باشه كه ، آزمودن آزموده شده امكان داره خطا باشه .

  2. محمد علی :

    با توجه به نمودار فوق ، در دولت آقای احمدی نژاد بیشترین افزایش قیمت رو داشتیم و در زمان آقای آخوندی شیب نمودار ملایم تر است

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: