۲۱ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۷

برنامه ۱۰۰ روزه اول و تقدیم لایحه بودجه ۹۳ / ادامه پرداخت یارانه ها در مرحله اول / مرحله دوم افزایش یارانه ها را به سمت اقشار کم درآمد

به گزارش عیار آنلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت، معاون سرمایه انسانی، در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۱ مرداد) مجلس شورای اسلامی، در دفاع از کابینه پیشنهادی رئیس جمهور منتخب گفت: از نمایندگان و ریاست مجلس استدعا دارم با توجه به اینکه بعد ازسال ها مفارقت به خانه ملت بازگشتم با استعاره کوتاهی […]

به گزارش عیار آنلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت، معاون سرمایه انسانی، در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۱ مرداد) مجلس شورای اسلامی، در دفاع از کابینه پیشنهادی رئیس جمهور منتخب گفت: از نمایندگان و ریاست مجلس استدعا دارم با توجه به اینکه بعد ازسال ها مفارقت به خانه ملت بازگشتم با استعاره کوتاهی از حدیث معصوم، سخن را در مسیر مناسب برای پاسخگویی به مخالفان دولت باز کنم.
از معصوم متاعی مفقود شده بود و همواره می فرمودند اگر باز یابیم چنان شکری باز یابم که شایسته آن باشی و زمانی که متاع یافت شد ایشان فرمودند: الحمدالله رب العالمین و همگان منتظر بیان ویژه بودند که حضرت فرمودند بهترین سخن همین الحمدالله رب العالمین است پس نیز با همین سخن آغاز می کنم.
یکی از مخالفان به عدم توجه به حماسه اقتصادی در برنامه دولت اشاره داشتند اما واقعیت این است که اگر برنامه تقویمی مورد مطالعه دقیق باشد التفات می شود که برنامه ویژه برای ۴ سال بحث بهبود معیشت است.این هدف از دو طریق کاهش فاصله دهک ها و افزایش قدرت خرید استفاده می شود که از طریق ۲ راهبرد توزیع عادلانه ثروت و تولید ثروت ملی دنبال می شود.
مهمترین رکن تولید ثروت ملی ایجاد رشد اقتصادی است که از طریق بهبود فضای کسب و کار دنبال می شود.اگر بتوانیم رشد ۸ درصدی اقتصادی را محقق کنیم، به طور قطع حماسه اقتصادی مورد نظر رهبری توفیق می یابیم.دولت در برنامه اقتصادی خود به بحث بهبود مستمر فضای کسب و کار تأکید و تصریح دارد.
قانون هدفمندی تا زمانی که اصلاح نشود مورد اجرا قرار می گیرد بنابراین پرداخت یارانه ها تا پایان مرحله نخست ادامه می یابد البته سیاست بر این است که تا پایان مرحله دوم به سال ماده ۷ قانون هدفمندی یارانه به سمت هدفمند نشدن برود.
نه تنها در تیم اقتصادی دولت هماهنگی به حد کافی و ضروری وجود دارد حتی در وزارتخانه های غیر اقتصادی نیز تلاش شده تا هماهنگی به صورت اعتدال وجود داشته باشد.
مخالف محترم بیان فرمودند که شخص دکتر روحانی و دولت بیان کردند که مشکلات اقتصادی کشور در ۱۰۰ روز حل می شود .به طور قطع در هیچ یک از بیانات دکتر روحانی این که در ۱۰۰ روز مشکلات اقتصادی حل شود مطرح نشده بلکه گفته شده برای ۱۰۰ روز اول در دولت برنامه برای حل مشکلات اقتصادی داریم.
حداقل سه برنامه ای که در ۱۰۰ روز اول تقدیم می شود، اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۲ است که همان طور که اطلاع دارید، گزارش سه دوازدهم و چهار دوازدهم حکایت از عدم دریافت و تحقق درآمدهای پیش بینی شده در برنامه است.
اگر بخواهیم در ماه های پایانی سال دچار مشکل نشویم باید از امروز به فکر باشیم.از این رو تلاش می شود با فوریت اصلاحیه به مجلس تقدیم شود ضمن اینکه لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ نیز به مجلس تقدیم می شود.
دولت تدبیر و امید به احترام قانون لایحه بودجه ۱۳۹۳ را پیش از آذر سال ۱۳۹۲، به مجلس تقدیم می کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: