۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۱

حمل‌ونقل ریلی در برنامه آخوندی جایی ندارد/۸۰ درصد اصل ۴۴ حمل‌ونقل معطل مانده است

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی با بیان این‌که ۸۰ درصد اصل ۴۴ در حوزه حمل‌ونقل معطل مانده است، گفت: دولت نباید با زبان و گفتار از بخش خصوصی حمایت کند و حمایت‌ها باید ساختاری باشد.

به گزارش عیار آنلاین به نقل از تسنیم، محمد سعید نژاد، رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلیآخوندی صبح امروز در جلسه وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با فعالان بخش خصوصی حمل‌ونقل در اتاق تهران گفت: ادغام وزارتخانه‌های سابق راه و ترابری و مسکن و شهرسازی حاصل یک لجبازی بین دولت و مجلس بود و دولت بدون کار کارشناسی و به دلیل چالش سیاسی اقدام به ادغام کرد.
حمل‌ونقل ریلی در مقایسه با سایر شقوق حمل‌ونقل از عقب‌ماندگی جدی‌تری برخوردار است، سهم حمل‌ونقل ریلی با سیاست‌های دولت نمی‌خواند، بر اساس قانون مدیریت حمل‌ونقل سوخت سهم حمل‌ونقل ریلی در بخش بار و مسافر به 30 و 15 درصد افزایش می‌یافت اما به دلیل سیاست‌های اشتباه این‌گونه نشد.
وی با انتقاد از برنامه وزیر پیشنهادی به این دلیل که حمل‌ونقل ریلی از جایگاه مد نظر فعالان بخش خصوصی برخوردار نیست، گفت: بخش قابل توجهی از کشور به شبکه سراسری راه‌آهن دسترسی ندارند و 80 درصد از سیاست‌های اصل 44 در بخش راه‌آهن معطل مانده است.
چگونگی حمایت از فعالان بخش خصوصی در حوزه حمل‌ونقل ریلی بسیار مهم است، حمایت دولت باید ساختاری باشد نه زبانی و گفتاری.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: