۱۷ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۱

هیئت ۹ نفره ایران برای واردات چای به هند رفت

منابع هندی اعلام کردند در حالی که ایران قصد دارد امسال ۲۰ میلیون کیلو چای از هند وارد کند یک هیئت ۹ نفره ایرانی برای حل مشکل پرداخت پول چای وارداتی از هند به دهلی‌نو سفر کرده است.

چای

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، در حالی که ایران قصد دارد امسال ۲۰ میلیون کیلو چای از هند وارد کند، واردکنندگان ایرانی به دنبال یافتن راه هایی برای حل مشکل پرداخت ها هستند.
یک هیئت ۹ نفره ایرانی در حال حاضر در هند حضور دارد تا با صادرکنندگان چای هندی مذاکره کند. این در حالی است که ارسال چای هند به ایران مدتی است شروع شده است. سفر هیئت ایرانی به هند نتیجه انعقاد یادداشت تفاهمی است که بین اتحادیه چای ایران و اتحادیه چای هند در مارس ۲۰۱۳ به امضا رسیده و هدف از آن افزایش میزان صادرات چای هند به ایران به ۳۰ میلیون کیلو در طی یک دوره چند ساله بوده است.
آن سینگ، رئیس اتحادیه چای هند گفت: «در سال جاری، ما انتظار داریم صادرات چای هند به ایران به ۲۰ تا ۲۱ میلیون کیلو برسد.»

سی اس بدی، مدیر کل شرکت راسل هند گفت: «مشکل اصلی ما با ایران مشکل پرداخت هاست. اعتبارات اسنادی به تاخیر افتاده اند و این مسئله دریافت پول از طرف ما را به تاخیر انداخته است. ما تلاش خواهیم کرد این موضوع را با خریداران ایرانی حل کنیم تا روند صدور چای هند به ایران همچنان ادامه یابد.»

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: