۱۷ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۰
بازخوانی نظرات چیت‌چیان:

وزیر پیشنهادی نیرو:مپنا روی تحقیقات کاربردی کار کند و از کارفرمایی خارج شود

مپنا بايد نيروگاه هاي خود را واگذار کند و اين باري است که مپنا را از کار اصلي خود باز مي دارد. در شرايط موجود بلکه بايد يک سرمايه گذاري جدي روي تحقيقات کاربردي شود و دانشگاه هاي متعدد کشور را نيز درگير کند.

چیت‌چیانبه گزارش عیارآنلاین: چیت‌چیان وزیر پیشنهادی نیرو چندی قبل در ویژه برنامه انتخاباتی ثریا به تشریح دیدگاه‌های خود درباره وضعیت نیرو در کشور پرداخت. متن صحبت‌های ایشان و ویدئو آن در ادامه می‌آید.

حمید چيت چيان وزیر پیشنهادی نیرو در تذکر به مجموعه مپنا در باب توسعه سایر بخش های تحقیقاتی و همچنین عدم ورود به حوزه کارفرمایی اشاره کرد: تمام سازنده هاي بزرگ نيروگاهي در دنيا هيچ کدام صاحب نيروگاه نيستند و تمام تمرکز خود را بر روي توسعه ساخت نيروگاه ها و توسعه توانمندي هاي ساخت گذاشته‌اند. الان مپنا بايد نيروگاه هاي خود را واگذار کند و اين باري است که مپنا را از کار اصلي خود باز مي دارد و تمام توان خود را براي توسعه گذاشته است. در مپنا بايد يک هدف گذاري جدي شود براي توسعه تحقيقات و نه فقط تحقيقات توسعه اي، در شرايط موجود بلکه بايد يک سرمايه گذاري جدي روي تحقيقات کاربردي شود و دانشگاه هاي متعدد کشور را نيز درگير کند.

[fvplayer src=’http://itan.ir/ayar/mapnachekond.flv’]

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: