۱۴ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۰

طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی منتفی شد

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این پرسش که طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به کجا رسید، افزود: این موضوع منتفی شد، به این دلیل که اقدامی در رابطه با طرح برخی نمایندگان در مجلس انجام نشد. بنابراین مسئله تفکیک باید با پیشنهاد دولت در قالب یک لایحه مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش عیارآنلاین سید مهدی هاشمی در گفت‌وگو تسنیم، افزود: در جلسه فردا اعضای کمیسیون عمران مجلس با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی آشنا می‌شوند و ارزیابی‌ اعضا در این زمینه پس از جمع‌بندی منتقل می‌شود.
امروز اطلاعات و برنامه‌های وزیر پیشنهادی در اختیار ما قرار می‌گیر، اگر وزیر پیشنهادی برنامه خوبی ارائه کند و پاسخگوی سئوالات نمایندگان کمیسیون عمران باشد، بدون شک رای اعتماد را از مجلس اخذ خواهد کرد.
برنامه و پاسخگویی به سئوالات دو مولفه اصلی و مهم در رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی است، عملکرد دولت نهم و دهم و به‌خصوص علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی به‌عنوان شخصی پر تلاش و به اصطلاح «اکتیو» انتظارات نمایندگان مجلس را بالا برده است. از سوی دیگر با توجه به این‌که عقب‌ماندگی‌هایی در حمل‌ونقل به ویژه در بخش‌های ریلی و هوایی داریم، بنابراین انتظار دوستان را در حد بسیار زیادی افزایش داده است.
انتظار نمایندگان مجلس از چنین وزارتخانه‌ای این است که فنی، تخصصی و کارامد باشد و در واقع در وزارت راه و شهرسازی به اثربخشی توجه شود تا جنبه‌های سیاسی.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به کجا رسید، افزود: این موضوع منتفی شد، به این دلیل که اقدامی در رابطه با طرح برخی نمایندگان در مجلس انجام نشد. بنابراین مسئله تفکیک باید با پیشنهاد دولت در قالب یک لایحه مورد بررسی قرار گیرد.
برای امسال موضوع تفکیک وزارت راه و شهرسازی منتفی شده است، چراکه فوریتی در نظر برخی از نمایندگان مجلس ندیدیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: