۱۱ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۸

الکسای ایرانی راه‌اندازی می‌شود

اجرای نظام رتبه بندی سایتهای اینترنتی ایرانی را از دیگر مزایای ساماندهی پایگاههای اینترنتی است. در این راستا الکسای ایرانی در قالب سایت ساماندهی به نشانی www.samandehi.saramad.ir آغاز به کار می‌کند.

 الکسا alexaالکسا alexa

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، حسن علیزاده رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال موضوع بندی محتوای سایتهای ثبت شده در کشور و امکان رصد سایتهای اینترنتی و وبگاهها را از جمله مزایای طرح جدید ثبت وبگاههای اینترنتی برشمرد و گفت: هم اکنون فاز آزمایشی این طرح به اجرا درآمده است و آمادگی راه اندازی رسمی آن نیز از لحاظ فنی وجود دارد که در این زمینه نیازمند همکاری با قوه قضاییه هستیم و در این راستا هماهنگی هایی میان این مرکز با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در حال شکل گیری است.
اجرای نظام رتبه بندی سایتهای اینترنتی ایرانی را از دیگر مزایای این طرح است. در این راستا الکسای ایرانی در قالب سایت ساماندهی به نشانی www.samandehi.saramad.ir آغاز به کار می‌کند.
تا کنون ۵۹ هزار و ۸۱۶ سایت و پایگاه اینترنتی در سیستم ساماندهی ثبت شدند. از این تعداد، ۳۸ هزار و ۹۸۰ وب سایت و ۱۹ هزار و ۷۲۳ وبلاگ رسما به ثبت رسیده است.
امکان اعطای گواهی دیجیتال به مدیران سایتهای ثبت شده، درجه بندی محتوایی گواهی دیجیتال براساس رصد محتوای سایت در درازمدت و نیز از بین رفتن امکان سوء استفاده افراد از عدم سنجش هویت فردی در نرم افزار قبلی در این درگاه فراهم شده است. همچنین در این طرح، امکان ثبت سایت به نام دیگری و ایجاد مسئولیت قضایی برای فرد دیگر ممکن نیست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: