۲۲ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۰

عدم ترخیص ۸۰ محموله کشتی گندم به‌دلیل مشکلات ارزی

در حالی بیش از ۸۰ کشتی گندم، کنجاله و مقادیری کالای اساسی در گمرک به‌دلیل مشکلات ارزی دپو شده که مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: بانک مرکزی نسبت به اختصاص ارز همکاری لازم را ندارد که از رئیس‌جمهور تقاضا داریم در این مورد دخالت کند.

گندم‌زار

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، پس از اعلام رسمی حذف ارز مرجع از سوی رئیس کل بانک مرکزی، در حال حاضر واردات برخی کالا‌های اساسی در کشور با مشکل روبه‌رو شده است. بر این اساس به‌تازگی حدود ۸۰ کشتی حاوی گندم و کنجاله در گمرک باقی مانده که اجازه ترخیص آن داده نشده است. با توجه به اینکه پول این محموله‌های گندم با ارز مرجع پرداخت شده، برای ترخیص آن باید مابه‌التفاوت ارز ۱۲۲۶ تومان و ۲۴۷۰ تومان را پرداخت کنند.

عباس قبادی مدیرعامل شرکت‌ بازرگانی دولتی در باره عدم ترخیص کشتی‌های حامل گندم در بندر به‌دلیل مسئله ارز مرجع و حذف آن گفت: این مسئله صحت دارد ولی در حال حاضر با بانک مرکزی در مورد سایر کالا‌ها نیز با مشکل روبه‌رو هستیم زیرا در خصوص اختصاص ارز همکاری لازم را انجام نمی‌دهد. لذا از رئیس جمهور درخواست می‌کنیم در این مورد دخالت کند.

قبادی در پاسخ به این سؤال که قرار بود به کالا‌های اساسی با توجه به حذف ارز مرجع یارانه پرداخت شود، گفت: در اینجا مسئله یارانه نیست بلکه عدم همکاری بانک مرکزی است که درمورد کالاهای اساسی رخ داده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: