۱۸ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۹

سلامت دانش آموزان با طرح مروج سلامت و طرح دادرس

در طرح مروج سلامت نگاه آموزشی داریم و سه ضلع خانواده، فرهنگیان و دانش‌آموز مدنظر است که معتقدیم هر اطلاعات، تغییر روش و رفتار بهداشتی در صورتی که می‌خواهد به طور صحیح در جامعه شکل بگیرد، باید این سه ضلع در کنار هم آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.

سلامت دانش آموزان

به گزارش عیارآنلاین، محمد چینیان مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس به برنامه‌های این دفتر در جهت سلامت دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید، برای مربیان بهداشت یا رابطان سلامت مدارس، دوره‌های ضمن‌خدمت با عناوین بسیار متنوع برگزار خواهیم کرد.
نگاه به حوزه پزشکی «دو، دو تا چهار تا نیست» و بر این اساس برنامه‌های حوزه سلامت نیز تبیین می‌شود و اطلاعات لازم را به طور تخصصی به مربیان بهداشت و مراقبین سلامت ارائه می‌دهد.
در طرح مروج سلامت نیز نگاه آموزشی داریم و سه ضلع خانواده، فرهنگیان و دانش‌آموز مدنظر است که معتقدیم هر اطلاعات، تغییر روش و رفتار بهداشتی در صورتی که می‌خواهد به طور صحیح در جامعه شکل بگیرد، باید این سه ضلع در کنار هم آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.
به عنوان مثال نمی‌توان به دانش‌آموزان در خصوص تغذیه آموزش‌های لازم را فرا دهیم، اما خانواده از آن نگاه و سلامت بهداشتی غافل باشد، زیرا هر اتفاق و رفتار بهداشتی که ایجاد می‌شود باید این سه ضلع در کنار هم باشد و در مدارس مروج سلامت، این اطلاعات به همین روش به مخاطبان ارائه می‌شود.
همچنین طرح دادرس به معنی دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت، با همکاری جمعیت هلال احمر، از اسفند سال قبل آغاز شده است و مقرر شده دو نفر شامل مدیر مدرسه و مراقب سلامت یا معلم ورزش یا رابطین بهداشت هر مدرسه مقطع راهنمایی، آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.
این آموزش‌ها طی هماهنگی با مرکز آموزش هلال احمر، تحت عنوان دوره ضمن‌خدمت 40 ساعته به صورت حضوری، غیرحضوری و مهارتی آموزش داده می‌شود.
افراد آموزش‌دیده در مدارس، تیم‌های دانش‌آموزی را در قالب 14 نفر مجهز می‌کنند و دانش‌آموزان می‌توانند براساس آموزش‌های کسب‌کرده در سطح منطقه، استان و در نهایت کشوری مسابقه دهند.
این آموزش‌ها شامل 8 آیتم مانند خروج سریع، اطفای حریق، آموزش پایه احیاء و چادرزنی است.

تلگر

چهره‌

۳ دیدگاه
  1. رها :

    خیلی اطلاعات خوبی داشت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: